Атырауда Сұлтан Бейбарысты еске алуға арналған ашық турнир қорытындыланды

Есімі төрт күл әлемге әйгілі, тарихи тұлға Сұлтан Бейбарысты еске алуға арналған ашық турнирде 230 спортшы бақ сынасты.

Қазақстан мұсылмандары діни басқармасы Атырау облысы бойынша өкілдігінің қолдауымен, Сұлтан Бейбарыс мешітінің ұйымдастыруымен өткен ауқымды іс – шара дәстүрлі садақ атудан жасөспірімдер мен ересектер, таеквондодан (WT) балалар өзара бақ сынасты.

Ашық турнирге арнайы қатысып, жеңімпаздарға медальдарды тапсырған Атырау облысының Бас имамы Алтынбек Ұтысханұлы спорт – денсаулық кепілі екенін атап өтті.

“Адам төрт бағытта дамуы керек. Білім, физикалық даму, рухани жәнк имандылық тұрғысында. Осы ретте жас өрендеріміз арасында Сұлтан Бейбарыстай тарихи тұлғамызды дәріптеу арқылы, жас буынды отансүйгіштікке тәрбиелеуді мақсат тұттық. Жан-жақты дамыған тұлға еліміздің ертеңін жасайды” деп атап өтті Бас имам Алтынбек Ұтысханұлы.


Жарыс қорытындысы бойынша садақ атудан жасөспірімдер арасында
1 орынды Сәрсенбай Іңкәр,
2 орынды Махмед Ернар иеленді.
3 орынды Жұмабаева Қымбат, Еркінғали Әдемі өзара бөлісті.

Ересектер арасында 1 орын Габдусалимов Мұратқа, 2 орын Сисегюзель Алиге бұйырды.
3 орынды Сайфуллин Шарифолла мен Ертүгел Бағдат өзара бөлісті.


Сонымен қатар, “Ең жас мерген” номинациясын Жәрдем Әлімжан, “Әйелдер арасындағы үздік мерген” атағын Сахибеден Самал иеленді.

Екі күнге созылған тартысты бәсекеде таеквондодан ұл балалар жәнк қыз балалар 10 салмақ дәрежесі бойынша бақ сынасты.

8-9 жас аралығындағы ұл балалар арасындағы нәтиже төмендегідей. 24 келі салмақ дәрежесі:

1 орын – Жасен Асылхан (МБЖСМ-1)
2 орын – Гизатулла Мухаммед (ОРМБЖМ-1)

3 орын – Бауыржан Максат (БЖСМ-3)


26 келі салмақ дәрежесі:

1 орын – Қанатұлы Мұрагер (Жылыой)
2 орын Әсетұлы Айқын (“Батыр” СК)
3 орын – Батыр Мансур (БЖСМ – 3)


26 келі салмақ дәрежесі:
1 орын – Раушан Бауыржан (МБЖСМ-1)
2 орын – Байбатыр Фархат (БЖСМ-3)
3 орын – Жасөмір Имран (“Батыр” СК)
3 орын – Айбекұлы Бекарыс (ОРМБЖМ-1)


28 келі салмақ дәрежесі:
1 орын – Асланбекұлы Елнар (ОРМБЖМ-1)
2 орын – Майлаш Күмісқали (Жылыой ауданы)
3 орын – Пролов Алихан (МБЖСМ -1)
3 орын – Тілекқабыл Ислам (МБЖСМ – 1)


30 келіден жоғары салмақ дәрежесі:
1 орын – Зинулла Амир (Исатай ауданы)
2 орын – Сағынұлы Мадияр (БЖСМ-2)
3 орын – Кубашев Исматулла (БЖСМ – 3)
3 орын – Дулатұлы Нұрхат (БЖСМ -3)

8-9 жас қыз балалар арасындағы жарыс нәтижесі
24 келі салмақ дәрежесі:


1 орын – Жақсылық Муслима (БЖСМ-3)
2 орын – Асыланқызы Хабиба (МБЖСМ-1)
3 орын – Мұрат Сумайя (ОРМБЖМ-1)
3 орын – Кузняткина Мария (“Батыр” СК)


24 келі салмақ дәрежесі:
1 орын – Базарова Ясмин (МБЖСМ-1)

2 орын – Утемурат Азиза (ОРМБЖМ-1)
3 орын – Нуриева Нурия (ОРМБЖМ-1)
3 орын – Нысанбек Айару (БЖСМ-3)


26 келі салмақ дәрежесі:
1 орын – Амантай Даяна (МБЖСМ-1)
2 орын – Амирхан Амира (БЖСМ -3)
3 орын – Мұрат Милена (“Батыр” СК)


30 келі салмақ дәрежесі:
1 орын – Асқар Зайнаб (ОРМБЖМ-1)
2 орын – Айсағалиева Адия (“Батыр” СК)
3 орын – Берік Амина (“Батыр” СК)

3 орын – Назарова Тахмина (“Батыр” СК)


30 келіден жоғары салмақ дәрежесі:

1 орын – Жолдас Нұрай (ОРМБЖМ – 1)
2 орын – Айтмағанбет Амина (БЖСМ-3)

10-11 жас ер балалар арасында
26 келі салмақ дәрежесі:


1 орын – Айтмағанбет Мәжит (БЖСМ-3)
2 орын – Ибрагим Бейбіт (БЖСМ-3)
3 орын – Нұрлыбай Нұрасыл (БЖСМ – 2)
3 орын – Жұмабек Мадияр (“Батыр” СК)


28 келі салмақ дәрежесі:
1 орын – Мақсот Дарын (ОРМБЖМ-1)
2 орын – Русланов Диас (БЖСМ-3)

3 орын – Басар Тамерлан (ОРМБЖМ-1)
3 орын – Насиғолла Расулхамза (Исатай ауданы)

30 келі салмақ дәрежесі:
1 орын – Бағытжан Темірлан (ОРМБЖМ- 1)
2 орын – Байдолла Рамазан (Жылыой ауданы)
3 орын – Исмұрза Медет (Жылыой ауданы)
3 орын – Андижанов Жансерік (БЖСМ-3)


32 келі салмақ дәрежесі:
1 орын – Батырхан Саид (Жылыой ауданы)
2 орын – Боранбаев Мирас (Жылыой ауданы)
3 орын – Фатихолла Ахан (Исатай ауданы)
3 орын – Жанадилұлы Алихан (БЖСМ-3)


+32 келіден жоғары салмақ дәрежесі:


1 орын – Айтжан Марғұлан (Жылыой ауданы)
2 орын – Бондаренко Данил (ОРМБЖМ-1)
3 орын – Қоныспай Санжар (МБЖСМ-1)
3 орын – Омар Қыдырәлі (БЖСМ-2)


10-11 жастағы қыз балалар арасында
26 келі салмақ дәрежесі:
1 орын – Талапова Айша (БЖСМ-3)
2 орын – Искиндирова Жанель (ОРМБЖМ-1)


28 келі салмақ дәрежесі:
1 орын – Базарова Каусар (МБЖСМ-1)
2 орын – Нуриева Дильназ (ОРМБЖМ -1)

3 орын – Оспанова Адия (“Батыр” СК)
3 орын – Мақсотқызы Інжу (“Батыр” СК)


30 келі салмақ дәрежесі:
1 орын – Қуандық Амина (МБЖСМ-1)
2 орын – Мұратбек Дарина (ОРМБЖМ-1)
3 орын – Қуаныш Аягөз (БЖСМ- 2)
3 орын – Мукашева Айым (БЖСМ-3)


32 келі салмақ дәрежесі:
1 орын – Еркінғали Райхан (Исатай ауданы)
2 орын – Жәнібекқызы Мадина (ОРМБЖМ-1)
3 орын – Жомартбек Айзере (ОРМБЖМ-1)
3 орын – Теміртас Нұрсауле (БЖСМ-3)


32 келіден жоғары салмақ дәрежесі:


1 орын – Утемурат Амира (ОРМБЖМ-1)
2 орын – Өмірбай Фатима (МБЖСМ-1)
3 орын – Серікқызы Халифа (МБЖСМ-1)
3 орын – Дошахова Аружан (МБЖСМ-1)

Командалық есепте
1 орынды – Атырау облысы N1 Олимпиада резервінің мамандандырылған балалар – жасөспірімдер мектебі
2 орынды- Атырау облысы N1 Мамандандырылған балалар – жасөспірімдер спорт мектебі

3 орынды – Атырау облысы балалар – жасөспірімдер спорт мектебі иемденді.

Орталық “Иманғали” мешітінің баспасөз-қызметі